DobarPosao.BA
Besplatna oglasna tabla dobrih poslova Bosne i Hercegovine
Prijavi se     |   Email   |
Kontakt:
Telefonski broj:
Fax:

Vrsta posla:  Puno radno vreme
Godine iskustva:  1
Minimalni nivo obrazovanja:  Fakultet
Grad:  Gradačac  Bosna i Hercegovina
Osnovna plata:  0,00 km
Sektor:  Državne institucije, Javni sektor
Referentni kod posla:  121

Pogledaj sve poslove postavljene od Dobar Posao

Stručni saradnik za izvršenje budžeta

JAVNI KONKURS
za popunu radnih mjesta državnih službenika
u Općini Gradačac

Stručni saradnik za izvršenje budžeta - 1 (jedan) izvršilac

Opis poslova: izrađuje analize, izvještaje, informacije i druge stručne i analitičke materijale na osnovu raspoloživih podataka; prati izvršenje Budžeta tokom cijele godine i priprema godišnji izvještaj o izvršenju Budžeta Općine; priprema periodične izvještaje o izvršenju budžeta, popunjava konsolidovane obrasce; vodi evidenciju obaveza iz Budžeta Općine; priprema i daje naloge za prijenos sredstava po odobrenim projektima za neprofitne organizacije; prati likvidnost Budžeta Općine; učestvuje u izradi svih akata Odsjeka za budžet i finansije; prati realizaciju projekata u okviru pozicije kapitalnih izdataka i drugih pozicija po potrebi; priprema i stručno obrađuje odgovore po zahtjevima iz Budžeta u toku budžetske godine; samostalan je i nezavisan u svom radu, te snosi ličnu odgovornost za zakonito, blagovremeno, pravilno i kvalitetno izvršavanje poslova koji su mu stavljeni u nadležnost; obavlja poslove u sistemu trezora sa ovlaštenjima u korištenju aplikacije i to u modulu: a) održavanje zakonskih izvještaja, b) kreiranje novih izvještaja sa podacima iz Glavne knjige; obavlja i druge poslove koje mu u nadležnost stavi Šef Odsjeka za budžet i finansije, Pomoćnik Općinskog načelnika i Općinski načelnik; redovno upoznaje Šefa Odsjeka za budžet i finansije o stanju obavljanja poslova i problemima koji se javljaju pri obavljanju tih poslova.

Uvjeti: Pored općih uvjeta predviđenih članom 25. Zakona o državnoj službi u Federaciji Bosne i Hercegovine, kandidati trebaju ispunjavati i slijedeće posebne uvjete, utvrđene Pravilnikom o unutrašnjoj organizaciji i to:

-VSS / VII stepen ili visoko obrazovanje prvog ciklusa Bolonjskog sistema obrazovanja sa 180 ECTS bodova i više - ekonomske struke,
-najmanje 1 (jedna) godina radnog staža u struci, nakon završene visoke stručne spreme.

Prijavljivanje na konkurs:
a) Kandidati koji su evidentirani u Registru državnih službenika Federacije BiH koji vodi Agencija za državnu službu Federacije BiH (postojeći državni službenici) prijavljuju se na konkurs dostavljanjem uredno popunjenog prijavnog obrasca Agencije (može se preuzeti u prostorijama Odjeljenja Agencije za Tuzlanski i Posavski kanton, Trg Slobode bb, 75 000 Tuzla, ili na web stranici Agencije za državnu službu FBiH www.adsfbih.gov.ba).
b) Ostali kandidati dužni su dostaviti slijedeću dokumentaciju (original ili ovjerene kopije):
1.fakultetska diploma (nostrificirana diploma, ukoliko fakultet nije završen u BiH ili je diploma stečena u nekoj od država nastaloj raspadom SFRJ, nakon 06.04.1992. godine),
2.potvrda/uvjerenje o radnom stažu u struci, nakon završene visoke stručne spreme (primjer potvrde/uvjerenja o radnom stažu u struci, nakon završene VSS, nalazi se na web stranici Agencije za državnu službu FBiH www.adsfbih.gov.ba),
3.kandidati  koji obavljaju poslove namještenika u organu državne službe i koji su stekli VII stepen stručne spreme ili visoko obrazovanje prvog, drugog ili trećeg ciklusa Bolonjskog sistema studiranja, dužni su dostaviti:
-dokaz da su zaposleni u organu državne službe kao namještenici i dokaz o pet godina radnog iskustva u organima državne službe, nakon položenog stručnog ispita za namještenika, izdati nakon objave javnog konkursa,
-dokaz o položenom stručnom ispitu za namještenika,
4.dokaz o poznavanju rada na računaru (Word, Excel, Internet, korištenje elektronskih baza podataka)
5.dokaz o aktivnom znanju engleskog jezika, prema Pravilniku o dokumentaciji kojom se dokazuje poznavanje ili znanje i aktivno znanje stranog jezika u postupcima sprovođenja konkursa u organima državne službe u Federaciji BiH („Službene novine Federacije BiH" broj:37/11 i 84/15)
6.popunjen prijavni obrazac Agencije za državnu službu FBiH (može se dobiti u prostorijama Odjeljenja Agencije za Tuzlanski i Posavski kanton, Trg Slobode bb, 75000 Tuzla, ili na web stranici Agencije za državnu službu FBiH www.adsfbih.gov.ba).

Kandidati koji dostave dokaz o položenom stručnom upravnom ispitu, javnom ispitu za državne službenike u institucijama Bosne i Hercegovine ili pravosudnom ispitu izuzimaju se od polaganja ispita općeg znanja.

Napomena: U slučaju da Agencija ne raspolaže podacima koji se odnose na pojedine uvjete konkursa, kandidati koji imaju status državnog službenika, biće dužni potrebne dokaze o ispunjavanju uvjeta konkursa, dostaviti Agenciji u roku od 5 dana od dana prijema obavijesti Agencije kojom se traži dostavljanje dokaza.

O datumu, vremenu i mjestu polaganja Ispita općeg znanja i stručnog ispita, kandidati, će biti obavješteni putem web stranice Agencije za državnu službu Federacije BiH, www.adsfbih.gov.ba. Imena kandidata se ne objavljuju.

Ako kandidat ne pristupi polaganju ispita općeg znanja i /ili polaganju stručnog ispita, smatrat će se da je odustao od učešća u konkursnoj proceduri, o čemu neće biti pismeno obavještavan.

Izabrani kandidati su dužni u roku od 8 dana od dana prijema obavještenja o rezultatima konkursa, dostaviti Agenciji sve dokaze o ispunjavanju uvjeta konkursa.

Prijavu na konkurs, odnosno sve tražene dokumente treba dostaviti u roku od 15 dana od objave javnog konkursa u «Službenim novinama FBiH», putem pošte, preporučeno na adresu:

Agencija za državnu službu Federacije BiH
Odjeljenje Agencije za Tuzlanski i Posavski kanton
Trg Slobode bb, 75 000 Tuzla
sa obaveznom naznakom:
''Javni konkurs za popunu radnih mjesta državnih službenika
u Općini Gradačac"

Nepotpune, neuredne i neblagovremene prijave, neće se uzeti u razmatranje.

Pogledajte sve oglase poslodavca  Dobar Posao
Autorsko pravo  (c) 2000-2017 employmentaction.net. Sva prava zadržana.
Korisnički ugovorPrivatnostKolačići Webmaster.   Kontaktirajte nas