DobarPosao.BA
Besplatna oglasna tabla dobrih poslova Bosne i Hercegovine
Prijavi se     |   Email   |
Kontakt:
Telefonski broj:
Fax:

Vrsta posla:  Puno radno vreme
Godine iskustva:  5
Minimalni nivo obrazovanja:  Fakultet
Grad:  Živinice  Bosna i Hercegovina
Osnovna plata:  0,00 km
Sektor:  Državne institucije, Javni sektor
Referentni kod posla:  25

Pogledaj sve poslove postavljene od Dobar Posao

Šef Stručne službe Općinskog vijeća

JAVNI KONKURS
za popunu radnog mjesta rukovodećeg državnog službenika
u Općini Živinice

-Sekretar Općinskog vijeća-Šef Stručne službe Općinskog vijeća- 1(jedan) izvršilac.

Opis poslova: prati i primjenjuje zakonske i druge propise koji su neophodni za obavljanje poslova općinskog vijeća; pomaže predsjedavajućem općinskog vijeća u pripremanju sjednica; osigurava materijalno-tehničke uslove za nesmetan rad općinskog vijeća; analizira, cijeni i odgovara za zakonitost svih općih i pojedinačnih akata koje priprema služba, a usvaja općinsko vijeće; upozorava predsjedavajućeg vijeća na nepravilnosti u radu vijeća ili neusklađenost općinskih akata sa zakonskim propisima; upozorava vijećnike na sjednicama općinskog vijeća na nepravilnosti i propuste u njihovom radu, a koji su u suprotnosti sa zakonskim i drugim propisima; vrši prvobitno tumačenje zakonskih, statutarnih i drugih propisa na sjednicama općinskog vijeća; odgovara za zakonito, ažurno i blagovremeno obavljanje poslova; vrši i druge poslove po nalogu Načelnika općine i predsjedavajućeg vijeća.

Uvjeti: Pored općih uvjeta predviđenih članom 25. Zakona o državnoj službi u Federaciji Bosne i Hercegovine, kandidati trebaju ispunjavati i posebne uvjete, utvrđene Pravilnikom o unutrašnjoj organizaciji i to:

-VSS-VII stepen stručne spreme-pravni fakultet ili I ciklus Visokog obrazovanja Bolonjskog sistema studiranja sa najmanje 240 ECTS bodova-pravne struke,
-najmanje 5 (pet) godina radnog iskustva u struci nakon završene VSS,
-položen vozački ispit „B" kategorije.

Prijavljivanje na konkurs:
a) Kandidati koji su evidentirani u Registru državnih službenika Federacije BiH koji vodi Agencija za državnu službu Federacije BiH (postojeći državni službenici) prijavljuju se na konkurs dostavljanjem uredno popunjenog prijavnog obrasca Agencije (može se preuzeti u prostorijama Odjeljenja Agencije za Tuzlanski i Posavski kanton, Trg slobode b.b., 75 000 Tuzla, ili na web stranici Agencije za državnu službu FBiH www.adsfbih.gov.ba).
b) Ostali kandidati dužni su dostaviti slijedeću dokumentaciju (original ili ovjerene kopije):
1.fakultetska diploma (nostrificirana diploma, ukoliko fakultet nije završen u BiH ili je diploma stečena u nekoj od država nastaloj raspadom SFRJ, nakon 06.04.1992. godine),
2.potvrda/uvjerenje o radnom stažu/iskustvu u struci nakon završene visoke stručne spreme,
3.vozačka dozvola „B" kategorije,
4.uredno popunjen prijavni obrazac Agencije za državnu službu FBiH (može se dobiti u prostorijama Odjeljenja Agencije za Tuzlanski i Posavski kanton, Trg slobode b.b., 75 000 Tuzla, ili na web stranici Agencije za državnu službu FBiH www.adsfbih.gov.ba).

Kandidati koji dostave dokaz o položenom stručnom upravnom ispitu, javnom ispitu za državne službenike u institucijama Bosne i Hercegovine ili pravosudnom ispitu izuzimaju se od polaganja ispita općeg znanja.

Napomena: U slučaju da Agencija ne raspolaže podacima koji se odnose na pojedine uvjete konkursa, kandidati koji imaju status državnog službenika biće dužni potrebne dokaze o ispunjavanju uvjeta konkursa dostaviti Agenciji u roku od 5 dana od dana prijema obavijesti Agencije kojom se traži dostavljanje dokaza.

O datumu, vremenu i mjestu polaganja ispita općeg znanja i stručnog ispita, kandidati će biti obavješteni putem web stranice Agencije za državnu službu Federacije BiH, www.adsfbih.gov.ba. Imena kandidata se ne objavljuju.

Ako kandidat ne pristupi polaganju ispita općeg znanja i/ili polaganju stručnog ispita, smatra će se da je odustao od učešća u konkursnoj proceduri, o čemu neće biti pismeno obaviješten.

Izabrani kandidat je dužan u roku od 8 dana od dana prijema obavještenja o rezultatima konkursa, dostaviti Agenciji sve dokaze o ispunjavanju uvjeta konkursa.

Prijavu na konkurs, odnosno sve tražene dokumente treba dostaviti u roku od 15 dana od objave javnog konkursa u «Službenim novinama FBiH», putem pošte, preporučeno na adresu:

Agencija za državnu službu FBiH
Odjeljenje Agencije za Tuzlanski i Posavski kanton
Trg slobode b.b., 75 000 Tuzla
sa naznakom:
''Javni konkurs za popunu radnog mjesta rukovodećeg državnog službenika
u Općini Živinice"

Nepotpune, neuredne i neblagovremene prijave neće se uzeti u razmatranje.

Oglas preuzet sa sajta Agencije za državnu službu FBiH - www.adsfbih.gov.ba

Pogledajte sve oglase poslodavca  Dobar Posao
Autorsko pravo  (c) 2000-2017 employmentaction.net. Sva prava zadržana.
Korisnički ugovorPrivatnostKolačići Webmaster.   Kontaktirajte nas