DobarPosao.BA
Besplatna oglasna tabla dobrih poslova Bosne i Hercegovine
Prijavi se     |   Email   |
Kontakt:
Telefonski broj:
Fax:

Vrsta posla:  Puno radno vreme
Godine iskustva:  1
Minimalni nivo obrazovanja:  Fakultet
Grad:  Tuzla  Bosna i Hercegovina
Osnovna plata:  0,00 km
Sektor:  Državne institucije, Javni sektor
Referentni kod posla:  08

Pogledaj sve poslove postavljene od Dobar Posao

Stručni saradnik za radne i imovinsko pravne poslove -1 (jedan) izvršilac

JAVNI KONKURS
za popunu radnih mjesta državnih službenika
u Uredu za zajedničke poslove kantonalnih organa Tuzlanskog kantona

Opis poslova: izrađuje i priprema opće akte iz nadležnosti Ureda (Pravilnike, Uputstva i dr.), izrađuje i priprema Rješenja iz radnog odnosa, Plan korištenja godišnjih odmora uz donošenje Rješenja za uposlenike Ureda, uspostavlja, izrađuje, vodi i održava elektronsku evidenciju u kadrovskoj oblasti, vodi personalnu dokumentaciju zaposlenih i stara se o blagovremenoj prijavi-odjavi zaposlenih u kantonalnim organima uprave, upravnim organizacijama, uredima, službama i sl., priprema uvjerenja iz oblasti radnih odnosa, zdravstvenog i penzionog osiguranja za zaposlene u kantonalnim organima uprave, prati propise koji se odnose na zasnivanje radnog odnosa, Zakona o radu, Zakona o državnoj službi u FBiH i Zakona o namještenicima, kao i Zakone koji regulišu oblasti zdravstvenog i penzionog osiguranja, te obavlja potrebnu korespodenciju sa kantonalnim organima uprave, vrši poslove u vezi sa nabavkom pečata i štambilja i kontroliše upotrebu istih, prati i nadgleda upotrebu tehničke opreme Ureda s kojom je zadužen kao osnovnim sredstvom, prati i istražuje promjene i pojave u oblasti imovinsko pravnih poslova za koju je propisano vođenje evidencije, preduzima radnje vezane za pripremu, predlaganje, provedbu i praćenja akata vezanih za upravljanje navedenom imovinom, vrši izradu analitičkih, informativnih i drugih materijala u vezi rješavanja imovinsko-pravnih poslova i poduzima odgovarajuće radnje u vezi sa tim, obavlja i druge poslove po nalogu pomoćnika Sekretara i Sekretara Ureda.

Uvjeti: Pored općih uvjeta predviđenih članom 25. Zakona o državnoj službi u Federaciji Bosne i Hercegovine, kandidati trebaju ispunjavati i slijedeće posebne uvjete predviđene Pravilnikom o unutrašnjoj organizaciji, i to:

-VSS - VII stepen stručne spreme, završen pravni fakultet ili visoko obrazovanje prvog ciklusa Bolonjskog sistema studiranja koje se vrednuje sa najmanje 180 ECTS bodova - pravne struke,
-najmanje 1 (jedna) godina radnog iskustva u struci, nakon završene visoke stručne spreme,
-poznavanje rada na računaru.

Prijavljivanje na konkurs:
a) Kandidati koji su evidentirani u Registru državnih službenika Federacije BiH koji vodi Agencija za državnu službu Federacije BiH (postojeći državni službenici) prijavljuju se na konkurs dostavljanjem uredno popunjenog prijavnog obrasca Agencije (može se preuzeti u prostorijama Odjeljenja Agencije za Tuzlanski i Posavski kanton, Trg Slobode bb, 75 000 Tuzla, ili na web stranici Agencije za državnu službu FBiH www.adsfbih.gov.ba).

b) Ostali kandidati dužni su dostaviti slijedeću dokumentaciju (original ili ovjerene kopije):
1.fakultetska diploma (nostrificirana diploma, ukoliko fakultet nije završen u BiH ili je diploma stečena u nekoj od država nastaloj raspadom SFRJ, nakon 06.04.1992. godine),
2.potvrda / uvjerenje o radnom stažu / iskustvu u struci, nakon završene visoke stručne spreme,
3.kandidati koji obavljaju poslove namještenika u organu državne službe i koji su stekli VII stepen stručne spreme ili visoko obrazovanje prvog, drugog ili trećeg ciklusa Bolonjskog sistema studiranja, dužni su dostaviti:
-dokaz da su zaposleni u organu državne službe kao namještenici i dokaz o pet godina radnog iskustva u organima državne službe, nakon položenog stručnog ispita za namještenika, izdati nakon objave javnog konkursa,
-dokaz o položenom stručnom ispitu za namještenika,
4.dokaz o poznavanju rada na računaru,
5.popunjen prijavni obrazac Agencije za državnu službu FBiH (može se dobiti u prostorijama Odjeljenja Agencije za Tuzlanski i Posavski kanton, Trg Slobode bb, 75 000 Tuzla, ili na web stranici Agencije za državnu službu FBiH www.adsfbih.gov.ba).

Kandidati koji dostave dokaz o položenom stručnom upravnom ispitu, javnom ispitu za državne službenike u institucijama Bosne i Hercegovine ili pravosudnom ispitu izuzimaju se od polaganja ispita općeg znanja.
Napomena: U slučaju da Agencija ne raspolaže podacima koji se odnose na pojedine uslove konkursa, kandidati koji imaju status državnog službenika biće dužni potrebne dokaze o ispunjavanju uvjeta konkursa dostaviti Agenciji u roku od 5 dana od dana prijema obavijesti Agencije kojom se traži dostavljanje dokaza.
O datumu, vremenu i mjestu polaganja Ispita općeg znanja i stručnog ispita, kandidati će biti obavješteni putem web stranice Agencije za državnu službu Federacije BiH, www.adsfbih.gov.ba. Imena kandidata se ne objavljuju.
Ako kandidat ne pristupi polaganju Ispita općeg znanja i /ili polaganju stručnog ispita, smatrat će se da je odustao od učešća u konkursnoj proceduri, o čemu neće biti pismeno obavještavan.
Izabrani kandidati su dužni u roku od 8 dana od dana prijema obavještenja o rezultatima konkursa, dostaviti Agenciji sve dokaze o ispunjavanju uvjeta konkursa.

Prijavu na konkurs, odnosno sve tražene dokumente treba dostaviti u roku od 15 dana od objave javnog konkursa u «Službenim novinama FBiH», putem pošte, preporučeno na adresu:

Agencija za državnu službu Federacije BiH
Odjeljenje Agencije za Tuzlanski i Posavski kanton
Trg Slobode bb, 75 000 Tuzla

sa naznakom:

''Javni konkurs za popunu radnih mjesta državnih službenika
u Uredu za zajedničke poslove kantonalnih organa Tuzlanskog kantona"

Nepotpune, neuredne i neblagovremene prijave, neće se uzeti u razmatranje.

Oglas preuzet sa sajta Agencije za državnu službu Federacije BIH www.adsfbih.gov.ba

Pogledajte sve oglase poslodavca  Dobar Posao
Autorsko pravo  (c) 2000-2017 employmentaction.net. Sva prava zadržana.
Korisnički ugovorPrivatnostKolačići Webmaster.   Kontaktirajte nas